browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Výroba kožených rukavic


Warning: Use of undefined constant is_admin_b - assumed 'is_admin_b' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/www/20372/jktrade_eu/galanterie/wp-content/themes/adventure-journal/template-twocol_right.php on line 23

Kožená rukavice je přírodní produkt se řadou speciálních vlastností, které z nich dělají odolné doplňky pohodlné k nošení. Protože se jedná o přírodní produkt získaný z kůže zvířat, každý kus má své individuální charakteristiky a je možné z nich vytvářet jedinečné variace a produkovat neotřelé vzory a modely rukavic.

Specializujeme se na produkci ze zvlášť kvalitních surovin ze zahraničí, které jsou vyjímečné. Výrobu ale samozřejmě zajišťujeme i z běžně používaných surovin jako jehnětina či kozlečina. Rozdíl mezi zmíněnými surovinami je v charakteristice struktury, která je u jehnětiny jemnější než u kozlečiny.

Rádi Vám poradíme ohledně každého materiálu a navrhneme pro Vás ty nejlepší a nejvhodnější modely kožených rukavic. Neváhejte se na nás obrátit s Vaším přáním.

Vedle nejvíce používaných materiálů jako jehnětina a kozlečina se specializujeme na produkci ze zvlášť kvalitních surovin, které jsou velmi specifické.

Materiály používané při výrobě rukavic:

Americký jelen

Usně, jejichž charakteristickou vlastností je měkkost, příjemnost na dotek a přitom veliká odolnost, jsou při produkci rukavic považovány za velmi luxusní materiál.

Peccary

Usně prasátka Peccary  je velmi pevná, odolná a současně měkká, jemná na dotek a velmi poddajná. Jedná se o nejvzácnější materiál, který je v rukavičkářském oboru považován za nejluxusnější pro výrobu kožených rukavic.

Šmašle

Tento materiál je získáván z kůže nenarozených jehňat. Jedná se o nejjemnější jehněčí kůži s vlasem.

Textilní kůže

Speciálním výrobním postupem dochází k vrstvení materiálu čím se stává pružnou. Využívá se též v oděvní produkci nebo botařství.

Podšívky používané při výrobě kožených rukavic:

Vlna

Nejběžnější a nejlevnější materiál pro výrobu podšívek. Oblíbená pro příjemné teplo a přirozenou pružnost. Nejčastěji používán v příměsi s akrylovým vláknem (čistá vlna se téměř nepoužívá).  Je možné použít větší (70%) či menší (30%) poměr přidaného materiálu k vlně. Záleží na přání zákazníka.

Kašmír

Luxusní vlněná podšívka. Příze se získává z chlupů horských koz, jejichž srst jim umožňuje přežít extrémní klimatiké podmínky, kterým jsou vystaveny. Kašmírové podšívky jsou velmi teplé, lehké a pohodlné k nošení.

Hedvábí

Čisté přírodní hedvábí má specifické vlastnosti, kdy v teple příjemně chladí a v zimně dokáže prozměnu zahřát. Proto se používají jak do modelů pro zimní i jarní kolekci. Stále více získává tento materiál oblibu také u pánských modelů vycházkových rukavic.

Levnější alternativou je umělé hedvábí (100% PAD). Vzhledově podobné jako přírodní hedvábí ovšem bez výše popsaných užitných vlastností 100% hedvábí. Výroba je možná v bílé, béžové či černé barvě.