browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Používané materiály

Kožená rukavice je přírodní produkt se řadou speciálních vlastností, které z nich dělají odolné doplňky pohodlné k nošení. Protože se jedná o přírodní produkt získaný z kůže zvířat, každý kus má své individuální charakteristiky a je možné z nich vytvářet jedinečné variace a produkovat neotřelé vzory a modely rukavic.

Specializujeme se na produkci ze zvlášť kvalitních surovin ze zahraničí, které jsou vyjímečné. Výrobu ale samozřejmě zajišťujeme i z běžně používaných surovin jako jehnětina či kozlečina. Rozdíl mezi zmíněnými surovinami je ten, že kozlečina je na omak hrubší než jehnětina, také proto je nepatrně levněší.

Rádi Vám poradíme ohledně každého materiálu a navrhneme pro Vás ty nejlepší a nejvhodnější modely kožených rukavic. Neváhejte se na nás obrátit s Vaším přáním.

Specializujeme se na produkci ze zvlášť kvalitních surovin, které jsou velmi specifické:

Americký jelen

Usně, jejichž charakteristickou vlastností je měkkost, příjemnost na dotek a přitom veliká odolnost, jsou při produkci rukavic považovány na velmi luxusní materiál.

Prase Peccary

Usně prasátka Peccary  je velmi pevná, odolná a současně měkká, jemná na dotek a velmi poddajná. Jedná se o nejvzácnější materiál, který je v rukavičkářském oboru považován za nejluxusnější pro výrobu kožených rukavic.

Šmašle

Tento materiál je získáván z kůže nenarozených jehňat. Jedná se o nejjemnější jehněčí kůži.

Textilní kůže

Speciálním výrobním postupem dochází k vrstvení materiálu čím se stává pružnou. Využívá se též v oděvní produkci nebo botařství.

Podšívky používané při výrobě kožených rukavic:

  • Vlna – nejběžnější a nejlevnější materiál pro výrobu podšívek. Oblíbená pro příjemné teplo a přirozenou pružnost. Nejčastěji používán v příměsi s akrylovým vláknem (čistá vlna se téměř nepoužívá).  Je možné použít větší (70%) či menší (30%) poměr přidaného materiálu k vlně. Záleží na přání zákazníka.
  • Kašmír – luxusní vlněná podšívka. Příze se získává z chlupů horských koz, jejichž srst jim umožňuje přežít extrémní klimatiké podmínky, kterým jsou vystaveny. Kašmírové podšívky jsou velmi teplé, lehké a pohodlné k nošení.
  • Hedvábí – čisté přírodní hedvábí má specifické vlastnosti, kdy v teple příjemně chladí a v zimně dokáže prozměnu zahřát. Proto se používají jak do modelů pro zimní i jarní kolekci. Stále více získává tento materiál oblibu také u pánských modelů vycházkových rukavic.
  • Levnější alternativou je umělé hedvábí (100% PAD). Vzhledově podobné jako přírodní hedvábí ovšem bez výše popsaných užitných vlastností 100% hedvábí. Výroba je možná v bílé, béžové či černé barvě.