browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Podšívky

Podšívky používané při výrobě kožených rukavic:

  • Vlna – nejběžnější a nejlevnější materiál pro výrobu podšívek. Oblíbená pro příjemné teplo a přirozenou pružnost. Nejčastěji používán v příměsi s akrylovým vláknem (čistá vlna se téměř nepoužívá).  Je možné použít větší (70%) či menší (30%) poměr přidaného materiálu k vlně. Záleží na přání zákazníka.
  • Kašmír – luxusní vlněná podšívka. Příze se získává z chlupů horských koz, jejichž srst jim umožňuje přežít extrémní klimatiké podmínky, kterým jsou vystaveny. Kašmírové podšívky jsou velmi teplé, lehké a pohodlné k nošení.
  • Hedvábí – čisté přírodní hedvábí má specifické vlastnosti, kdy v teple příjemně chladí a v zimně dokáže prozměnu zahřát. Proto se používají jak do modelů pro zimní i jarní kolekci. Stále více získává tento materiál oblibu také u pánských modelů vycházkových rukavic.
  • Levnější alternativou je umělé hedvábí (100% PAD). Vzhledově podobné jako přírodní hedvábí ovšem bez výše popsaných užitných vlastností 100% hedvábí. Výroba je možná v bílé, béžové či černé barvě.