browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Něco z historie

• V roce 1860 odešel Jean-Marie Chanut, 20-ti letý mladík z francouzského regionu Auvergne, do New Yorku s vidinou, že tam získá bohatství. Poté, co si vyzkoušel několik řemesel, začal pracovat pro obchodní dům, který se zabýval výrobou kožených rukavic.

O několik let později, v roce 1880, založil v New Yorku vlastní obchodní dům s koženými rukavicemi Maison Jean-Marie Chanut,a pak závod v Paříži.

• 1894 postavil  Jean-Marie Chanut ve svém domovském regionu Auvergne, ve městě Saint-Martin-Valmeroux, vlastní majestátní 3 podlažní továrnu a zavřel závod v Paříži.

V továrně na výrobu rukavic byly vyráběny především kožené rukavice z jehněčiny a koziny pro New York a Paříž.

V roce 1918 přebírá jeho nejstarší syn (Paul Chanut) podnik v Saint-Martin-Valmeroux a přistoupí na fázi rozvoje podniku.

Při cestách po USA potkal Paul Chanut významného amerického rukavičkáře Larryho Stantona. Společně se rozhodli pro založení podniku se jménem  ARIS. Podařilo se jim vyrobit první pružné rukavice z elastenu (spandexu) s koženými pásky. Nazvali je ISOTONER (kvůli kombinaci izotonických a tonizujících prvků) aby  název rukavice nesl význam jejich pružných a masážních vlastností.

Tyto rukavice, které zaznamenaly neobvyklý úspěch, velmi prospěly dobré pověsti společnosti.

ARIS >> ARIS ISOTONER…

• ARIS byl roku 1974 koupen koncernem SARA LEE a změnil svůj název na ARIS ISOTONER. Výrobní závod v Saint-Martin Valmeroux byl od základu změněn. Výroba byla přemístěna a Saint-Martin-Valmeroux se stal distribučním centrem, které převzalo veškeré dodávky do Francie a poté i do Evropy v roce 1994 zavedl  ISOTONER díky nesmírně sofistikovaným marketingovým strategiím první značkovou domácí obuv ve Francii. Zanedlouho se na trhu objevila nadčasová a od té chvíle pověstná Ballerina s velikou mašlí.

ISOTONER je dnes jediná značka domácí obuvi, která je uznávaná a povědomí o ní má 74% Francouzů.

TOTES >> ISOTONER…

Roku 1997 se firma ISOTONER spojila s americkým podnikem Totes, prvním celosvětovým výrobcem deštníků (roku 1970 vyrobili jako první firma skládací deštník). Tak vznikla firma TOTES >> ISOTONER se sídlem v Cincinnati, OHIO.

Nová skupina TOTES >> ISOTONER, která má společné zkušenosti ve vývoji inovativních produktů, pokračuje ve svém rychlém růstu.
V roce 2010 je  ISOTONER nesporným lídrem na francouzském trhu domácí obuvi, rukavic a deštníků. Jeho výrobky jsou prodávány v převážné části Evropy a USA.

Značka Isotoner se během několika let stala neodmyslitelnou součástí francouzského trhu, kdy svým sortimentem dosahuje až 20% podílu.

Distribuční centrum pro Evropu (s výjimkou Velké Británie) se nachází stále tam, kde mladý muž z Auvergne založit před více než sto lety továrnu na výrobu rukavic – ve městě Saint-Martin Valmeroux. Je zde zachována i původní budova.
tovarna2

Isotoner se snaží zvyšovat mezinárodní aktivitu a přítomnost na dalších trzích. Proto má nově zastoupení v zemích Beneluxu, v Německu, Rusku, Španělsku a České republice.


Cílem společnosti je připravit se velmi dobře na potřeby a přání spotřebitelů a tak vytváří nové a nové produktové řady, které splňují přísná kritéria, pokud jde o komfort, odborné zpracování, styl a vysokou užitnou hodnotu.

Odjakživa sází na svoji serióznost a své know-how pro vývoj nových a více inovativních výrobků, které jsou oblíbené pro svoji atraktivitu a kvalitní zpracování.